Malatec Zahradní skládací altán 3x3m + 4 stěny - šedý, 12907

Kód: 61806
Neohodnoceno
Značka: Malatec
3 299 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Dokonalý zahradní altán – skládá se téměř sám! Montáž trvá pouhé 2-3 minuty, není k tomu zapotřebí žádná velká síla ani nářadí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dokonalý zahradní altán – skládá se téměř sám! Montáž trvá pouhé 2-3 minuty, není k tomu zapotřebí žádná velká síla ani nářadí.


Stačí nejprve roztáhnout altán do stran jako harmoniku, pak vytáhnout rohy nahoru, dokud nezacvaknou zámky. Teď už jen vysunout nohy do požadované výšky. Nohy stačí vytáhnout, dokud nezacvaknou do jednoho ze dvou otvorů nebo ještě výš - nad zámek. Maximální výška altánu po špičku, při nejvyšší úrovni nastavení, je 2,6 m. Při skládání stačí stisknout kovová tlačítka zámku a altán složit jako harmoniku. Složený altán v pouzdře zabírá jen velmi málo místa.

Látka je odolná vůči povětrnostním podmínkám, chrání před rosou i před sluncem! Háčky na koncích plachty se vkládají do jednoho z otvorů u nohy, podle toho, jak vysoký altán sestavujeme a podle toho, jak moc chceme látku napnout.

Altán je vhodný na zahradu, na dvorek, ale je také mobilní, můžeme si jej brát s sebou na výlety, táboření, akce pod širým nebem atp. - díky nevelkým rozměrům po složení se dá lehce přenášet, což ještě usnadňuje pouzdro se dvěma dlouhými uchy.

Nohy altánů mají stabilní nožičky, které lze navíc zpevnit tak, že zatlučeme vždy dva kolíky na každou nohu do země, pak připevníme šňůru k vrcholu každého rohu a přivážeme jejich konce ke vzpěrám na zemi, k plotu atp.

Technické specifikace:

 • Barva: šedá
 • Rám: kov + plast
 • Potah: 210D polyester
 • Hmotnost produktu: 13 kg
 • Hmotnost balení: 14,5 kg
 • 4 stěny - 2 s okny, 1 plná a 1 s vchodem
 • Profily trubek: 25 x 25 / 20 x 20 / 10 x 20 mm
 • Rozměry (šířka x délka x výška): 300 x 300 x 260 cm

BEZPEČNOST

 • Altán nebyl testován na větrnou a sněhovou zátěž. V těchto ohledech nemůžeme poskytnout žádné záruky. Dbejte v takových případech na předpověď počasí, abyste altán mohli včas zabezpečit nebo rozebrat. Na poškození způsobené povětrnostním vlivem nebo počasím nelze uplatnit záruku.

VÝSTRAŽNÁ UPOZORNĚNÍ

 • Vždy prosím dodržujte dostatečnou vzdálenost od vedení plynu či elektřiny. Abyste po této stránce předešli škodám, informujte se prosím u místních úřadů.
 • Při použiti vhodných topných těles (potřebné informace získáte ve specializovaném obchodě) je třeba dodržet vzdálenost minimálně 1,2 m od jakéhokoliv plachtového materiálu. V žádném případě byste v altánu neměli rozdělávat otevřený oheň a používat ohřívače s otevřeným plamenem.
 • Osoba, která altán staví, zodpovídá za přiměřené ukotvení, a tím i za bezpečnost. Ukotvení se musí pravidelně kontrolovat, aby vždy byla zajištěna bezpečnost  altánu, aby se předešlo poškození a aby nebyly ohroženy osoby v okolí. Správným ukotvením se zvyšuje životnost jednotlivých dílů i altánu jako celku.
 • Při sestavování altánu vždy noste helmu, rukavice a stabilní obuv. Těžký kov může mít ostré hrany a v důsledku antikorozního ošetření může být naolejovaný.
 • Plachty a střecha altánu by neměli být ničím zatížené, v případě deště je nutné kontrolovat střechu, aby se někde voda nenashromáždila a plachtu, potažmo konstrukci, nepoškodila.
 • Jednotlivé díly skladujte tak, aby nebyly dostupné dětem.

POZOR!

Dbejte na to, aby podklad byl vhodný pro vaše účely použiti. Vyberte pro altán rovný podklad. Používejte pouze dodané materiály. Nedotýkejte se plachet a neupravujte je ostrými předměty. Gumové smyčky, které jsou součásti balení podléhají rychlému opotřebení. Při únavě materiálu je třeba je vyměnit. Altán je vhodný pro krátkodobé používání také při mírných záporných teplotách. Plachty se však musejí dostatečně dlouho skladovat při maximální 10 °C a při této nebo nižší teplotě se musejí rozprostřít. Jinak mohou na přehybech vzniknout zlomy.

PŘED PRVNÍM POUŽITÍM

Vybalte krabici a podle seznamu obsahu balení se přesvědčte, zda nechybí žádné díly. Kovové díly mohou být výrobcem chráněny tenkým olejovým filmem. Může  se stát, že některé díly budou naolejované příliš. V takovém případě prosím vezměte hadřík a olej setřete. Prosíme za prominutí.

Pokud budou některé díly nebo součástky vykazovat vadu, tak altán nesestavujte a ihned nás kontaktujte. Pokud sestavíte altán z vadných dílů, může dojít k dalším poškozením nebo úrazům, za které prodejce nenese zodpovědnost a nelze na ni uplatnit záruku.

Na první sestavování altánu si nechte o něco více času. Při každém dalším sestavování bude postup rychlejší. Princip sestavení je jednoduchý. Dbejte našich  vyobrazení jednotlivých kroků.

ČIŠTĚNÍ A SKLADOVÁNÍ

K čištění plachet nepoužívejte agresivní čisticí prostředky. Stačí použít lehký mýdlový roztok. Altán by se neměl skládat a balit v mokrém stavu. Uchovávejte altán  suchý. Neprovádějte žádné úpravy kovových tyčí: ať už přistavěním anebo přivařením jiných materiálů, tvorbou zářezů anebo deformacemi materiálu.

Zacházejte s jednotlivými díly obezřetně. Při rozebírání opět použijte seznam obsahu balení a zkontrolujte, zda žádné součásti nechybí, aby při příštím sestavování bylo opět vše k dispozici. Při skladování altánu rovněž dbejte na to, aby na něm neležely žádné další předměty.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Přispějte k ochraně životního prostředí: Nevyhazujte altán ani jeho části do komunálního odpadu. Doneste je k recyklaci na oficiální sběrné místo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahradní párty stany
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 14.5 kg
MSV: S44B05
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: